کره پیرزن پرونده دریافت دریافتی کلاهبرداری

کره: پیرزن پرونده دریافت دریافتی کلاهبرداری فرمانده انتظامی استان اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی دو طرف به تلطیف روابط میل به دارند ولی … ، فعال شدن سفیر کشور عزیزمان ایرا

سفیر کشور عزیزمان ایران در اردن که به صورت ناگهانی در روزهای گذشته فعال شده؛ حداقل در دو صحنه مهم شرکت کرده است. 

دو طرف به تلطیف روابط میل به دارند ولی ... ، فعال شدن سفیر کشور عزیزمان ایرا

روابط کشور عزیزمان ایران و اردن به کدام سو می رود؟ / فعال شدن سفیر کشور عزیزمان ایران و تصویر العمل مقام های اردنی / دو طرف به تلطیف روابط میل به دارند ولی …

عبارات مهم : ایران

سفیر کشور عزیزمان ایران در اردن که به صورت ناگهانی در روزهای گذشته فعال شده؛ حداقل در دو صحنه مهم شرکت کرده هست.

القدس العربی نوشت: مجتبی فردوسی پور، سفیر کشور عزیزمان ایران در اردن که به صورت ناگهانی در روزهای گذشته فعال شده؛ حداقل در دو صحنه مهم شرکت کرده هست، اول هنگامی که به همراه موافقان نظام سوریه به موسیقی حزب ملی اجتماعی سوریه در مراسم تشییع پدر طارق خوری، یکی از اعضای پارلمان اردن حاضر شد و طی این مراسم از عزلت و محاصره ای که موسسات اردنی بر سفارت وی اعمال کرده اند شکایت کرد و صحنه دوم، گفتگوی وی با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه بود که به صورت گسترده در خصوص روابط نابسامان کشور عزیزمان ایران و اردن صحبت کرد.

دو طرف به تلطیف روابط میل به دارند ولی … ، فعال شدن سفیر کشور عزیزمان ایرا

هر چند که اظهار داشته نقاط توافق ما با اردن بیش از نقاط اختلاف هست. بخش مهم سخنان فردوسی پور پیامهایی بود که به نمایندگی از دیپلماسی کشورش ایراد کرد و دولت اردن بلافاصه آن را غیر واقعی خواند. به گزارش منابع آگاه القدس العربی، سفیر کشور عزیزمان ایران در اردن تلاش کرد پایتخت کشور عزیزمان ایران را مشتاق برقراری رابطه با اردن جهت رسیدن به تفاهم در خصوص شبه نظامیان طایفه ای نشان دهد.

به گزارش «انتخاب»، وی گفت نشانه کشور عزیزمان ایران در شمال اردن براساس توافقهای قانونی در آستانه احتیاط علیه تحرکات اسرائیل هست؛ مساله ای که در گوش اردنی ها نمی رود.

سفیر کشور عزیزمان ایران در اردن که به صورت ناگهانی در روزهای گذشته فعال شده؛ حداقل در دو صحنه مهم شرکت کرده است. 

نکته قابل توجه در پرونده روابط با کشور عزیزمان ایران آن است که امان سفیر خود عبدالله ابورمان را نزدیک به دوسال است که از محل فعالیتش در پایتخت کشور عزیزمان ایران دور کرده و این در حالی است که فردوسی پور، با وجود «بیکاری سیاسی» همچنان در امان حاضر است.

در هر صورت، مشخص است که پایتخت کشور عزیزمان ایران میل به شدیدی به حفظ سفارتش در امان، پایتخت اردن دارد و مدیر مجلس نمایندگان این کشور، عاطف الطراونه و نخست وزیر سابق طاهر المصری از فردوسی پور درخواست کردند نگرانی های اردن و اردنی ها را برطرف کند.

المصری کشور عزیزمان ایران را دولتی بسیار مهم در منطقه می داند که قطع روابط با آن سخت هست. وی در گفتگو با القدس العربی تصریح کرد ملاحظات مستقیمی را در خصوص توجیهاتی با سفیر کشور عزیزمان ایران در میان گذاشته که بر مبنای آن ممکن است کشوری مانند اردن علاقه ای به روابط مستحکم با کشور عزیزمان ایران نداشته باشد.

دو طرف به تلطیف روابط میل به دارند ولی … ، فعال شدن سفیر کشور عزیزمان ایرا

بهرحال، تصمیم اساسی اردن همچنان بر دشواری گشایش روابط سیاسی با کشور عزیزمان ایران اصرار می ورزد.

مسئولان اردن در نشست قاهره از لفظ سلطه جهت واکنش‌ها کشور عزیزمان ایران در منطقه استفاده کردند و سفیر ایران، فردوسی پور، این اظهار نظر اردنی را مبالغه امیز توصیف نمود.

سفیر کشور عزیزمان ایران در اردن که به صورت ناگهانی در روزهای گذشته فعال شده؛ حداقل در دو صحنه مهم شرکت کرده است. 

واژه های کلیدی: ایران | سفیر ایران | فردوسی پور | پایتخت اردن | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs