کره پیرزن پرونده دریافت دریافتی کلاهبرداری

کره: پیرزن پرونده دریافت دریافتی کلاهبرداری فرمانده انتظامی استان اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی کاهش قدرت خرید کارگران نسبت به ۱۰ سال گذشته

یک کارشناس حوزه کار می‌گوید قدرت خرید مردم و کارگران نسبت به ۱۰ سال گذشته نه تنها ثابت مانده است ،‌ بلکه در بعضی از موارد کم کردن یافته است.به اعتقاد وی دولت با

کاهش قدرت خرید کارگران نسبت به ۱۰ سال گذشته

کاهش قدرت خرید کارگران نسبت به ۱۰ سال گذشته

عبارات مهم : اقتصادی

یک کارشناس حوزه کار می گوید قدرت خرید مردم و کارگران نسبت به ۱۰ سال گذشته نه تنها ثابت مانده است ، بلکه در بعضی از موارد کم کردن یافته است.به اعتقاد وی دولت باید جهت رونق تولید و بازار کار بنگاه های اقتصادی را حمایت و سبد معیشت کارگران را تقویت کند.

علی اکبر لبافی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: امروز با دو چالش اساسی در کشور مواجه هستیم یکی بحث قدرت خرید مردم و کارگران که خود را در بازار مصرف هم نشان داده و دیگری قیمت تمام شده است تولید.

کاهش قدرت خرید کارگران نسبت به ۱۰ سال گذشته

وی ادامه داد: آمار و اطلاعات نشان می دهد که از سال ۱۳۸۰ تاکنون ظرفیت تولید دو برابر شده است هست، ولی نسبت به ۱۰ سال قبل قدرت خرید مردم و کارگران نه تنها ثابت مانده، بلکه بعضا کم کردن هم یافته هست. این اوضاع موجب خالی ماندن ظرفیت بنگاه ها شده است است تا نتوانند در یک ظرفیت تکمیلی کار کنند و طبیعی است که در ظرفیت پایین ۳۰ تا ۵۰ درصدی قیمت تمام شده است محصول زیاد کردن می یابد.

این کارشناس حوزه کار، خاطرنشان کرد: متاسفانه در داخل هم قدرت خریدی وجود ندارد، چون نسبت به ۱۰ سال قبل با کم کردن مواجه هستیم. در نتیجه امکان حضور در بازارهای داخلی و حتی خارجی عملا به وجود نمی آید، لذا در تعیین مزد هم باید بنگاه اقتصادی و هم قدرت خرید را در نظر گرفت.

یک کارشناس حوزه کار می‌گوید قدرت خرید مردم و کارگران نسبت به ۱۰ سال گذشته نه تنها ثابت مانده است ،‌ بلکه در بعضی از موارد کم کردن یافته است.به اعتقاد وی دولت با

به اعتقاد لبافی اگر به دنبال رونق هستیم، دولت باید وارد میدان شود، چون طرح هایی که اکنون در حال حاضر در حال اجرا است نمی تواند تحرک اشتغالی و اصلاح اقتصادی ایجاد کند تا به زیاد کردن قدرت خرید منجر شود.

او ادامه داد: هیچ کدام از دولت ها و وزرای کار طرح جدیدی را جهت اصلاح قدرت معیشت کارگران و یا ارتقای دستمزد آنها ارائه نکرده اند و به همان رویه سال های قبل در قالب سبد خانوار و تورم عددی را مشخص کردند.

این کارشناس بازار کار با بیان این که مدیران بنگاه های اقتصادی باید اوضاع معیشت نیروهای کار خود را در نظر بگیرند، اظهار کرد: مورد نیاز است تلفیقی از بنگاه اقتصادی و شاغل را در قالب توانمندسازی مردم و نیروی کار و به کار بردن بهره وری و قدرت خرید ببینیم.

کاهش قدرت خرید کارگران نسبت به ۱۰ سال گذشته

لبافی در ادامه صحبت های خود همچنین، افزود: مدیران بنگاه های اقتصادی می دانند اگر کارگر قدرت خرید نداشته باشد نمی توان ظرفیت هایی که تولید می شود را استخراج کرد، لذا دولت باید به سمت کم کردن هزینه های تولید حرکت کند.

به گفته این کارشناس حوزه کار دولت باید از خود مایه بگذارد و بنگاه ها را در قالب هزینه های بیمه ای، مالیاتی و عوارض یاری کند تا هم موجب کم کردن قیمت تمام شده است شود و هم به ارتقای توان خرید مردم و کارگران کمک کند.

واژه های کلیدی: اقتصادی | کارگران | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs