کره پیرزن پرونده دریافت دریافتی کلاهبرداری

کره: پیرزن پرونده دریافت دریافتی کلاهبرداری فرمانده انتظامی استان اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اجتماعی دلیل گرانی‌های اخیر در بازار گوشی گوشی تلفن همراه

وزیر ارتباطات با اعلام اینکه در همان شروع فاز پایش گوشی‌ها و پیش از اینکه هیچ برندی اعلام شود، یک‌ شبه هزینه گوشی‌ها ۲۰۰ هزار تومان اوج رفت، علت این عنوان را سو

دلیل گرانی‌های اخیر در بازار گوشی گوشی تلفن همراه

دلیل گرانی های اخیر در بازار گوشی موبایل

عبارات مهم : بازار

وزیر ارتباطات با اعلام اینکه در همان شروع فاز پایش گوشی ها و پیش از اینکه هیچ برندی اعلام شود، یک شبه هزینه گوشی ها ۲۰۰ هزار تومان اوج رفت، علت این عنوان را سودجویی مشخصاً تعدادی از فروشندگان بیان کرد.

به گزارش ایسنا، مبارزه با قاچاق کالا در مورد اقلامی که تولید داخلی آن وجود دارد، علاوه بر اینکه می تواند جلوی ایجاد بیکاری های گسترده را بگیرد، در رشد و توسعه اقتصادی کشور نیز اثرگذار هست. این کالاها می توانند با پرداخت تعرفه تعیین شده است به شرکت گمرک از مسیری قانونی وارد شوند که از درآمد حاصل شده است از این تعرفه ها، منابع مالی دولت جهت ارائه خدمات عمومی به همه شهروندان غنی تر می شود.

دلیل گرانی‌های اخیر در بازار گوشی گوشی تلفن همراه

ریالی از طرح رجیستری به جیب وزارت ارتباطات نمی رود

اما وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اخیرا راجع به شبهه درآمد وزارت ارتباطات با اجرای طرح رجیستری اظهار کرده است: منابع حاصل از مبارزه با قاچاق از طریق گمرک به خزانه وارد می شود و به وزارت ارتباطات نمی رسد ولی تاثیر مهم این طرح پایش سلامت مردم و خدمات بعد از فروش هست. وزارت صنعت مکانیزمی دارد که تنها به کسانی اجازه واردات دهد که توانایی ارائه خدمات بعد از فروش داشته باشند.

وی در پاسخ به علت گرانی گوشی های گوشی با اجرای رجیستری بیان کرد: ذاتا زیاد کردن قیمت ناشی از اجرای طرح رجیستری همان هزینه گمرک است که به تناوب اضافه می شود و در حداقل چهار یا پنج درصد قرار دارد. این هزینه گمرک به عنوان میزان سهم واردکننده به حساب خزانه واریز می شود. البته هزینه ارزش افزوده و مالیات هم وجود دارد که فروشندگان رسمی قبلا هم آن را پرداخت می کردند.

وزیر ارتباطات با اعلام اینکه در همان شروع فاز پایش گوشی‌ها و پیش از اینکه هیچ برندی اعلام شود، یک‌ شبه هزینه گوشی‌ها ۲۰۰ هزار تومان اوج رفت، علت این عنوان را سو

گرانی های گوشی کار تخریبی سودجویان بود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه بنا بود با نظام کنترل بازار این زیاد کردن قیمت جبران شود، گفت: ما یک بازار چهار تا شش میلیارد دلاری واردات گوشی داریم که ۹۵ درصد آن قاچاق هست. حتی درصدی از این کالاها دست دوم هستند که دوباره بسته بندی شده است اند. بنابراین حجم زیادی بازار ناسالم و خاکستری وجود داشت و کسانی که منافعشان در معرض خطر قرار می گیرد، ساکت نخواهند نشست و بسیاری از فضاسازی ها و گران شدن گوشی و انتساب آن به رجیستری از جنس تخریب بوده است.

جهرمی ادامه داد: ما شاهد بودیم حتی در همان شروع فاز پایش گوشی ها پیش از اینکه هیچ برندی اعلام شود، یک شبه هزینه گوشی ها ۲۰۰ هزار تومان اوج رفت. مشخصاً تعدادی فروشنده در این زمینه سودجویی کردند لیکن ما نظام کنترل بازار دقیقی نداریم. از آنجایی که ما ابزاری جهت کنترل بازار نداشتیم، مجبور شدیم از مردم بخواهیم به علت حباب زیاد کردن قیمت گوشی نخرند تا نظام عرضه و تقاضا طبیعی شود لیکن ما منفعت مردم را در نظر گرفتیم.

دلیل گرانی‌های اخیر در بازار گوشی گوشی تلفن همراه

وی ولی علت دیگر زیاد کردن قیمت گوشی را زیاد کردن قیمت ارز دانسته و می گوید وقت اجرای طرح قیمت ارز حدوداً ۳۶۰۰ تومان بود و در مرحله پایش نیز به ۴۱۰۰ تومان رسید و واردات این کالا نیز وابسته به ارز هست. از طرفی عمده واردات این کالا از طریق امارات متحده عربی انجام می شود و امارات متحده همزمان با اجرای رجیستری به صادرات مجدد گوشی ها پنج درصد عوارض وضع کرد که باعث شد قیمت تمام شده است بالاتر برود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به نقش توزیع کنندگان گوشی بیان کرد: بعضی از واردکنندگان قیمت ها را به نفع خودشان زیاد کردن دادند. بنابراین ما تصمیم گرفتیم تعداد واردکنندگان را زیاد کردن دهیم و همچنین به فروشگاه های آنلاین اجازه واردات دهیم لیکن آنها خدمات بعد از فروش ارائه می دهند. این عنوان به تثبیت بازار کمک کرد. همچنین اگر پیش از این قیمت گوشی ها در فروشگاه های آنلاین ۱۰ درصد بالاتر بود به علت اینکه آنها عوارض را پرداخت می کردند اکنون قیمت تمام شده است آنها کمتر است.

وزیر ارتباطات با اعلام اینکه در همان شروع فاز پایش گوشی‌ها و پیش از اینکه هیچ برندی اعلام شود، یک‌ شبه هزینه گوشی‌ها ۲۰۰ هزار تومان اوج رفت، علت این عنوان را سو

رجیستری گوشی های سامسونگ و هواوی تا آخر اسفند

وزیر ارتباطات از گران شدن یک شبه قیمت بعضی برندهای گوشی گوشی تلفن همراه به علت سواستفاده بعضی از فروشندگان خبر داده است در این زمینه مدیر انجمن واردکنندگان گوشی های گوشی پیش از این، ارتباط گران شدن قیمت گوشی ها با اجرای طرح رجیستری را از اساس رد کرده و گفته بود: این گرانی ربطی به رجیستری ندارد بلکه گوشی های گوشی از قیمت ارز تاثیر می گیرند که با توجه به زیاد کردن قیمت دلار در روزهای اخیر قیمت گوشی های همراه هم از آن تاثیر گرفته است.

سید محمود صفار همچنین با بیان این که شرکت هایی که عضو انجمن واردکنندگان گوشی های گوشی هستند، نباید قیمت ها را زیاد کردن دهند، اظهار کرده بود: ما خودمان البته کنترل های مورد نیاز را انجام می دهیم تا رجیستری باعث زیاد کردن قیمت نشود، ولی باید پذیرفت که به خاطر تبادل این کالا با ارز قیمت آن مستقیما از قیمت ارز تاثیر می پذیرد.

دلیل گرانی‌های اخیر در بازار گوشی گوشی تلفن همراه

وی در آخر با بیان این که اساسا گوشی های گوشی را نمی توان احتکار کرد، گفت: ماهیت تکنولوژی و به تبع آن گوشی های گوشی به این شکل است که به طور مداوم در حال ارتقاء و به روزرسانی هستند و روز به روز مدل های جدیدتر هر برند وارد بازار می شود که همین خاصیت باعث می شود تا نتوان گوشی تلفن همراه ها را جهت مدت طولانی در انبارها نگهداری کرد.

قیمت گوشی ها زیاد کردن نمی یابد

از سوی دیگر مدیر اتحادیه صنف فناوران رایانه پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به مرحله تازه طرح رجیستری گوشی های تلفن همراه، احتمال زیاد کردن قیمت گوشی ها بعد از اجرای فاز تازه این طرح جهت گوشی های آسیایی از جمله سامسونگ و ال جی را بعید دانسته بود.

سیدمهدی میرمهدی کمیجانی در گفت وگو با ایسنا، راجع به احتمال زیاد کردن قیمت گوشی های گوشی بعد از اجرای فاز تازه رجیستری و زیرپوشش رفتن برندهای معروف در این طرح، اظهار کرده بود: فکر نمی کنم به لحاظ قیمتی اتفاق خاصی بعد از اجرای رجیستری در مورد برند گوشی آسیایی مثل سامسونگ اتفاق بیفتد، لیکن از این برند به تعداد بسیار زیادی پیش از این وارد کشور شده است و دپو شده است هست، ضمن این که این کالا پیش از این هم حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان گران شده است است و دیگر کششی جهت گران شدن ندارد.

وی همچنین راجع به امکان گران تر شدن گوشی های همراه محبوب آسیایی گفت: واقعیت این است که بازار این روزها اصلا بازار خوبی نیست و خیلی رونق ندارد که حالا بخواهد کالایی هم در آن به صورت بسیار جهشی گران شود. این روزها مردم خیلی جهت خرید کردن پول دستشان نیست.

رییس اتحادیه فناوران رایانه پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به بعضی استدلال های مطرح شده است مبنی بر علل گرانی گوشی های گوشی تلفن همراه به علت زیاد کردن قیمت دلار نیز ادامه داد: البته دلار در جای خود می تواند عاملی جهت زیاد کردن قیمت گوشی های گوشی باشد، ولی نمی توان انکار کرد که رجیستری خود عاملی مهم جهت گران تر شدن گوشی های گوشی در بازار بوده است.

با این اوصاف و مخصوصا جهش قیمتی اخیر قیمت ارز، زیاد کردن متناسب قیمت گوشی های گوشی طبیعی به نظر می رسد ولی اینکه در فاز تازه رجیستری، گوشی های پرنفوذی مانند سامسونگ زیاد کردن قیمت ناشی از رجیستری داشته باشند، بعید به نظر می رسد آیا که اولا هم از آن تب اولیه روزهای شروع اجرای رجیستری کاسته شده است و هم اینکه هر میزان از این مدل گوشی که قرار بوده وارد شود تا حالا وارد شده است است و بازار از این جهت کمبود عرضه ای نخواهد داشت.

واژه های کلیدی: بازار | همراه | واردات | رجیستری | اجرای طرح | تلفن همراه | تلفن همراه | وزیر ارتباطات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs